Çalıştaylar

Türkiye Atık Algı ve Farkındalık Araştırması Çalıştayı

Türkiye Atık Algı ve Farkındalık Araştırması Çalıştayı

Türkiye Atık Algı ve Farkındalık Araştırması’nın sonuçları çözüm önerilerini ortaya koyabilmek amacıyla 8 Kasım 2019 tarihinde Novotel İstanbul Bosphorus’un ev sahipliğinde, paydaşlarımızla gerçekleştirdiğimiz çalıştayın çıktı ve önerilerini kapsamaktadır.

Araştırmada öne çıkan sonuçlar “Çöp Algısı”, “Çöp Atma Davranışı”, “Beklentiler ve İyileştirme Alanları” başlıkları altında katılımcılarla paylaşılarak analiz, değerlendirme ve sonuç önerileri ortaya konmuştur. Çalıştayda öncelikle sonuçlar değerlendirilmiş, kök nedenler irdelenmiş, ardından da fırsatlar ve çözüm önerileri tartışılmıştır.

Devamı
“Çöpüne Sahip Çık” İzmir Çalıştayı

“Çöpüne Sahip Çık” İzmir Çalıştayı

Çöpüne Sahip Çık İzmir Çalıştayı 5 Kasım 2015’te Swissotel Büyük Efes’in ev sahipliğinde, Büyük Efes Sanat’ın da katkılarıyla, “Çöpü neden yere atıyoruz?” ve “Çöpün doğru yere atılması nasıl sağlanır?” sorularına yanıt bulmak amacıyla düzenlenmiştir. Yapılan bu çalıştaya toplam 13 belediyeden 44 kişi katılmıştır. İzmir Büyükşehir Belediyesi ve 12 ilçe belediyesinin katılımcıları arasında yer aldığı çalıştayda her iki sorunun analizi, grup içi tartışma, grup üyelerince varılan noktaların özetlenmesi ve grup temsilcisi tarafından tüm katılımcılara sunumu yöntemleriyle gerçekleştirilmiştir.

Devamı
“Çöpüne Sahip Çık” İstanbul Çalıştayı

“Çöpüne Sahip Çık” İstanbul Çalıştayı

“Çöpüne Sahip Çık İstanbul” Çalıştayı, İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün işbirliğiyle, 26 Nisan 2016’da Double Tree by Hilton Istanbul Piyalepaşa’nın gönüllü ev sahipliğinde gerçekleşti. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve 36 ilçe belediyesinden bürokratların, akademisyenlerin ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşen çalıştayda çöpün bireyler tarafından yere atılmasının nedenleri analiz edildi ve çözüm önerileri getirildi.

Devamı