Atıkcanlar Çevreyi Koruyor

Atıkcanlar Çevreyi Koruyor

Çevreye atılan çöplerle kahramanca mücadele eden ATIKCANLAR Mayıs ayında Çöpüne Sahip Çık Vakfı’nın sosyal medya hesaplarında kendilerini tanıtmaya başladı.

Atıkcanlar ailesi Plastikcan, Metalcan, Kağıtcan, Organikcan ve Camcan olmak üzere 5 farklı karakterden oluşuyor. Her biri farklı özelliklere sahip olsa da, hepsi çalışkan, azimli, sempatik ve güler yüzlü. Temiz bir gelecek için dünyaya gelen Atıkcanlar çöpü çevreye atmamanın önemini bilen Temizşehir’de yaşıyorlar. Her Atıkcan karakteri sadece kendisine özgü atıklarla beslenerek hayatta kalabiliyor. Atıkcanlar atıklarla beslendiklerinden yaşadıkları çevre her zaman temizdir. Temizşehir’de yaşayan herkes Atıkcanlar sayesinde sağlıklıdır, toprak, su, sokaklar her zaman tertemizdir.

Her birinin yaşam kaynağını ayrı atık türleri oluşturur ve dolayısıyla çöpün çevreye değil doğru yere atılması onlar açısından hayati bir önem taşır. Atıkcanlar karınlarını doyurmak için çevresindekileri bu yönde doğru davranışa özendirir ve bunu yapanları örnek gösterir.

Çöpün doğru yere atılması için ATIKCANLAR’ın maceralarını takip edebilir, sizler de daha temiz bir dünya için onlara destek olabilirsiniz.

ATIKCANLARIN baskıya uygun hallerini aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

İndirmek İçin Tıklayın