ÇÖPÜNE SAHİP ÇIK VAKFI

Çöpüne Sahip Çık Vakfı olarak, daha temiz bir çevre ve yaşam alanı için toplumda yere çöp atma davranışının değiştirilmesi ve çöpün azaltılmasını sağlamak ana hedefimizdir.

VİZYONUMUZ

Temiz bir çevre için tüm toplumun çöpün azaltılması ve doğru yere atılması konusunda hassasiyet ile davrandığı sürdürülebilir bir dünya yaratmaktır.

MİSYONUMUZ

Çöpten arınmış bir çevre için toplumda davranış dönüşümü sağlamak üzere çevre bilincini arttıran kampanyalar düzenlemek, eğitici ve teşvik edici projeler geliştirmek, çevre  politikalarını iyileştirmek, ilham veren uygulamaları paylaşmaktır. Misyonumuzu gerçekleştirirken belediyeler, eğitim, medya, sivil toplum kuruluşları ve ilgili diğer kamu ve özel kurumlar ile işbirliği içinde çalışıyoruz.

YÖNETİM KURULU

Vakfımız Yönetim Kurulu, Danışma Kurulu ve profesyonel ekibimizin yanı sıra gönüllü destekçilerimizin katkıları ile çalışmalarını sürdürmektedir.

Murat Vargı

Kurucu ve Yönetim Kurulu Başkanı

Ebru Dorman

Yönetim Kurulu Başkan Vekili

Gülperi Ceylan

Yönetim Kurulu Üyesi

Banu Vargı Tümay

Yönetim Kurulu Üyesi

Yasemin Vargı

Yönetim Kurulu Üyesi

Hakan Coşkun

Sayman

EKİP

Emrah Bilge

Genel Müdür

ODTÜ Biyoloji bölümü mezunu olan Emrah Bilge çalışma hayatına 2000 yılında WWF Türkiye’de Proje Yöneticisi olarak başlamıştır. 2005-2007 yılları arasında Toplum Gönüllüleri Vakfı’nda Kaynak Geliştirme İletişim Yöneticisi olarak çalışan Bilge, 2008-2009 arasında Anne Çocuk Eğitim Vakfı’nda Kaynak Geliştirme Yöneticisi olarak görev yapmıştır. 2009-2011 yılları arasında Avea’da Sosyal Sorumluluk ve Kurumsal İlişkiler Departmanı’nda görev yaptıktan sonra Benchmark KSS ajansında Projeler Direktörü olarak çalışmıştır. 2015-2017 yılları arasında Esas Holding’in sosyal yatırım birimi Esas Sosyal’in kuruluşunda görev alarak İlk Fırsat Programı’nın tasarım ve hayata geçirilmesinde rol almıştır. Emrah Bilge Ağustos 2017’de Çöpüne Sahip Çık Vakfı’na katılmıştır.

Ece Kuray

Projeler Yöneticisi

Ankara Üniversitesi S.B.F. İktisat Bölümü’nden mezun olan Ece Kuray, 1999 yılında Pamukbank’ta başladığı bankacılık kariyeri kapsamında 11 yıl boyunca, mali analiz ve tahsis birimlerinde görev almıştır. 2010 yılında sektörden ayrılarak, 2011 yılında Bilgi Üniversitesi Tasarım Yönetimi Sertifika Programı’nı, 2016 yılında Bilgi Üniversitesi Kültür Yönetimi Yüksek Lisans Programı’nı tamamlamış olan Kuray, 2011 yılında kültür ve sanat alanında faaliyet gösteren amberPlatform’da görev alarak sivil toplum alanında çalışmaya başlamıştır. Ece Kuray kuruluşundan bu yana Çöpüne Sahip Çık Vakfı’nda görev yapmaktadır.

Oya Güzel

Projeler Sorumlusu

Sakarya Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu olan Oya Güzel, 2016 yılında Esas Sosyal’in üniversite eğitimini yeni tamamlamış gençlerin okuldan işe geçiş sürecinde sivil toplum kuruluşlarında (STK) deneyim kazanmalarını destekleyen programı İlk Fırsat kapsamında Alternatif Yaşam Derneği’nde (AYDER) Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalışma hayatına başlamıştır. Programın tamamlanmasının ardından da AYDER’de çalışmaya devam eden Oya Güzel, Nisan 2018’de Çöpüne Sahip Çık Vakfı ekibine katılmıştır.