Studio Swine adlı sanat ekolü olta atma, ağ atma kelimelerine yeni bir anlam kazandırdı. Gyrecraft adlı projeleriyle gemiyle okyanusta keşfe çıktı ve binlerce kilometre seyir aldı. Yolculukları boyunca çeşitli bölgelerde ağlarına takılan plastikleri topladı. Bu plastik atıkları kullanarak lüks ve modern sanat eserleri tasarladı. Öyle şık eserler ortaya çıkardılar ki, bu eserlerin plastik atıklardan üretildiğine inanmanız biraz zor olacak.

1 6 9 10 11 12 13 14
Studio Swine yolculuk boyunca topladığı plastikleri sanat eserlerine çevirebilmek için de bir alet üretti. Güneş enerjisinden destek alan bir sıkma mekanizması ile plastikleri eriterek onlara yeni şekiller verdi. Deniz atıklarını değerli sanat eserlerine çevirdi. Çevre kirliliğini önlemekle kalmayıp, çöpleri kullanarak gelir elde ettiler. Milyonlarca canlıya ev sahipliği yapan Atlantik Okyanusu’nu temizlediler.

Umuyoruz bu ekip tüm dünyaya ve ülkemize güzel bir örnek teşkil eder. Başarılarının devamını diliyoruz ve temiz bir çevre için oluşturdukları farkındalıktan dolayı onlara teşekkür ediyoruz.

15 16

Aşağıdaki videoda Studio Swine’ın güzel hikayesini izleyebilirsiniz…