Bizden Haberler

Direniş Sergisi

Direniş Sergisi

Doğanın varlığı ve düzeni direniş üzerine kurulu. Bizden önce vardı, bizden sonra da var olmaya devam edecek. Kendi varlığımızı onunla uyumlu biçimde devam ettirmemizin tek yolu onunla uyum içinde ve onunla beraber direnmek. İnsan için tren kaçmak üzere gibi görünse de hala bu gidişe dur diyecek fırsatımız ve gücümüz var, sorumluluğu alıp harekete geçmek bizim elimizde.

Devamı
Çöpüme Sahip Çıkıyorum Eğitimleri The Corporate Engagement Awards’da Bronz Ödül Aldı

Çöpüme Sahip Çıkıyorum Eğitimleri The Corporate Engagement Awards’da Bronz Ödül Aldı

Çöpüne Sahip Çık Vakfı ve DP World Yarımca işbirliğiyle hayata geçirilen Çöpüme Sahip Çıkıyorum Eğitimleri, Londra’da verilen The Corporate Engagement Awards’da “En İyi Program Yönetimi” dalında bronz ödül kazandı.

2011 yılından bu yana verilmekte olan Corporate Engagement Awards iş dünyasının en prestijli ödüllerinden biri olarak kabul ediliyor.

Devamı
“Çöpüme Sahip Çıkıyorum” Projesi Gümüş Stevie Ödülü Aldı

“Çöpüme Sahip Çıkıyorum” Projesi Gümüş Stevie Ödülü Aldı

Çöpüne Sahip Çık Vakfı ve DP World Yarımca işbirliğiyle hayata geçirilen sosyal sorumluluk projesi “Çöpüme Sahip Çıkıyorum” eğitim programı, Avrupa’da Yılın Kurumsal Sosyal Sorumluluk Programı dalında Stevie Gümüş Ödülü aldı.

DP World Yarımca işbirliğiyle, Körfez ilçesinde Kocaeli Üniversitesi, Kocaeli Valiliği ve Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün desteği ile ilkokul 3’üncü sınıf öğrencilerine uygulanan programda, çocuklara denizlerdeki plastik kirliliği, çöplerin ayrıştırılması ve geri dönüşümünün önemi anlatıldı. İnteraktif etkinliklerden oluşan eğitim programı çocuklar tarafından ilgi gördü ve benimsendi.

Devamı
Bostan’Dda Açık Hava Kahvaltısı

Bostan’Dda Açık Hava Kahvaltısı

Üsküdar Belediyesi’nin Aralık ayında başlattığı Temiz Sokak projesinin kapanış programı Kuzguncuk Bostanı’nda açık hava kahvaltısı ile sona erdi.

Kuzguncuk ve Ahmediye mahalle muhtarlarının da katıldığı kahvaltıda kısa bir konuşma yapan Çöpüne Sahip Çık Vakfı Başkan Yardımcısı Ebru Dorman, “Geri dönüşümdeki ve temiz sokak projesindeki katkılarından dolayı Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’e teşekkür ediyoruz” dedi. Anneler Günü’ne denk gelmesi sebebiyle mahalle sakinlerine saksıda çiçek hediyesiyle program sona erdi.

 

Kaynak: Flash Haber

Perran Kutman’dan ‘Temiz Sokak’ Projesine Destek

Perran Kutman’dan ‘Temiz Sokak’ Projesine Destek

Çöpüne Sahip Çık Vakfı  ve Üsküdar Belediyesi’nin ortak düzenlediği “Temiz Sokak” projesi Üsküdar’daki Perihan Abla ve Dönmedolap sokağında başlatıldı. Etkinliğe Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, ‘Çöpüne Sahip Çık Vakfı’ Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ebru Dorman ve oyuncu Perran Kutman katıldı.

Devamı
ESAN ile İşbirliğimiz

ESAN ile İşbirliğimiz

5 Haziran Çevre Günü etkinlikleri kapsamında ESAN firmasının Eskişehir’de gerçekleştirdiği etkinlikte öğrencilere çöpüne sahip çık t-shirtleri dağıtıldı. ESAN firmasının çevre konusunda göstermiş olduğu hassasiyetten dolayı tebrik eder, çalışmalarının devamını dileriz.

Devamı
İstanbullu Çocuklar Çöpüne Sahip Çıkıyor Yarışması Birincisi Belli Oldu!

İstanbullu Çocuklar Çöpüne Sahip Çıkıyor Yarışması Birincisi Belli Oldu!

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün işbirliği ile gerçekleştirdiğimiz İstanbullu Çocuklar Çöpüne Sahip Çıkıyor Video Yarışması’nı sonlandırdık.

Çok sayıda katılımcı arasından birinci, ikinci ve üçüncü seçilen gruplarımızı tebrik ediyor, yarışmaya katılan tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.

Çöpüne Sahip Çık Çalıştayı Gerçekleşti

Çöpüne Sahip Çık Çalıştayı Gerçekleşti

“Çöpüne Sahip Çık İstanbul” Çalıştayı, İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün işbirliğiyle, 26 Nisan 2016’da Double Tree by Hilton Istanbul Piyalepaşa’nın gönüllü ev sahipliğinde gerçekleşti. İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve 26 ilçe belediyesinden bürokratların, akademisyenlerin ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşen çalıştayda çöpün bireyler tarafından yere atılmasının nedenleri analiz edildi ve çözüm önerileri geliştirdi.

Devamı
Sen Ne Dersin Projesi Üniversiteleri Temizleyecek

Sen Ne Dersin Projesi Üniversiteleri Temizleyecek

Vakıf olarak önce ülkemizdeki ve dünyadaki çöp farkındalığının arttırılması yönünde katkı sağlamak için etkileme ve oyunlaştırma gibi yöntemlerle çeşitli projeler geliştirilmesine katkıda bulunmaktayız. Renkli Kampüs Programı’nda çevre konusunda konuk edilen STK olarak “Sen Ne Dersin?” oyunlaştırma projesini de bu maksatla geliştirdik.

Devamı