Bizden Haberler

Çöpüme Sahip Çıkıyorum Eğitimleri The Corporate Engagement Awards’da Bronz Ödül Aldı

Çöpüne Sahip Çık Vakfı ve DP World Yarımca işbirliğiyle hayata geçirilen Çöpüme Sahip Çıkıyorum Eğitimleri, Londra’da verilen The Corporate Engagement Awards’da “En İyi Program Yönetimi” dalında bronz ödül kazandı.

2011 yılından bu yana verilmekte olan Corporate Engagement Awards iş dünyasının en prestijli ödüllerinden biri olarak kabul ediliyor.


Çöpüme Sahip Çıkıyorum eğitim projesi, gelecek nesillerde sürdürülebilir tüketim alışkanlıkları, çöpün azaltılması ve ayrıştırma konusunda farkındalık kazandırmayı amaçlamaktadır. 2018 yılında Kocaeli Körfez ilçesinde başlatılan proje 2020 yılında Kocaeli genelinde Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi akademisyenlerinden Prof. Dr. Elif ÇELEBİ ÖNCÜ, Doç. Dr. Elif ÖZATA YÜCEL ve Dr. Öğr. Üyesi Özlem TEZCAN tarafından tasarlanan içeriğiyle, Kocaeli Valiliği ve Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle ilkokul 3’üncü sınıf öğrencilerine uygulanmaya başlandı. Proje kapsamında il genelinde üçüncü sınıf öğretmenlerine eğitici eğitimleri verildi. İnteraktif etkinliklerden oluşan eğitim programı çocuklar tarafından ilgi gördü ve benimsendi. Proje tamamlandığında Kocaeli bölgesinde toplam 29 bin ilkokul üçüncü sınıf öğrencisine ulaşılmış olacak.