Bizden Haberler

“Çöpüme Sahip Çıkıyorum” Projesi Gümüş Stevie Ödülü Aldı

Çöpüne Sahip Çık Vakfı ve DP World Yarımca işbirliğiyle hayata geçirilen sosyal sorumluluk projesi “Çöpüme Sahip Çıkıyorum” eğitim programı, Avrupa’da Yılın Kurumsal Sosyal Sorumluluk Programı dalında Stevie Gümüş Ödülü aldı.

DP World Yarımca işbirliğiyle, Körfez ilçesinde Kocaeli Üniversitesi, Kocaeli Valiliği ve Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün desteği ile ilkokul 3’üncü sınıf öğrencilerine uygulanan programda, çocuklara denizlerdeki plastik kirliliği, çöplerin ayrıştırılması ve geri dönüşümünün önemi anlatıldı. İnteraktif etkinliklerden oluşan eğitim programı çocuklar tarafından ilgi gördü ve benimsendi.

2002 yılından bu yana uluslararası şirket ve organizasyonları yıl içinde gösterdikleri performans ve sosyal hayata yansıyan pozitif katkıları çerçevesinde ödüllendiren Stevie Ödülleri, dünyanın en saygın iş ödülleri arasında bulunmaktadır. Her yıl onlarca dalda şirketlere dağıtılan Stevie Ödülleri, American Business Association tarafından verilmektedir.

DP World Yarımca Limanı gönüllülerinin yer aldığı projede öncelikle öğretmenlere DP World Yarımca tesislerinde eğitici eğitimleri verildi ve Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi akademisyenlerinden Prof. Dr. Elif ÇELEBİ ÖNCÜ, Doç. Dr. Elif ÖZATA YÜCEL ve Dr. Öğr. Üyesi Özlem TEZCAN tarafından konunun nasıl işleneceği anlatıldı. Daha sonra gönüllü DP World çalışanları tarafından bölgedeki okullar ziyaret edilerek çocuklara çevreyi korumak için çöplerin ayrıştırılması ve geri dönüşümünün önemi anlatıldı. DP World gönüllüleri, çocukları bu fikre alıştırmak için Çöpüne Sahip Çık Vakfı’nın uzmanlarca hazırlanmış kart oyunu “Çöpü Sıfırla”yı çocuklarla oynadı.