Bizden Haberler

Perran Kutman’dan ‘Temiz Sokak’ Projesine Destek

Çöpüne Sahip Çık Vakfı  ve Üsküdar Belediyesi’nin ortak düzenlediği “Temiz Sokak” projesi Üsküdar’daki Perihan Abla ve Dönmedolap sokağında başlatıldı. Etkinliğe Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, ‘Çöpüne Sahip Çık Vakfı’ Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ebru Dorman ve oyuncu Perran Kutman katıldı.

Katılımcılar Perihan Abla Sokağı’ndan projenin pilot bölgesi seçilen Dönmedolap Sokağı’na geçti. Orada çöpün çevreye atılmaması ve ayrıştırılması yönünde Üsküdarlılara bilgi verildi.

“HEPİMİZ ÇEVRENİN BİR BİLEŞENİYİZ”

Proje kapsamında açıklama yapan oyuncu Perran Kutman, “Her köşesinde gerçek mahalle yaşamının sindiği, günlük yaşamın keyifle aktığı ve ikinci evim olarak nitelediğim Kuzguncuk Mahallesi’nde Temiz Sokak Projesi’nin ilk adımlarını atmak benim için büyük bir mutluluk. Unutmamalıyız ki hepimiz çevrenin bir bileşeniyiz ve çevreyi oluşturuyoruz. Yere çöp atmak, hem yaşadığımız çevreye hem de ortak alanlarımıza zarar veren sorunların başında geliyor. Sizlerden ricam hepimiz bu görevi üstlenelim. Sokağımızı çöplerden arındıralım. Çöplerin doğru zamanda doğru yere atılmasını sağlayalım” diye konuştu.

“EN BÜYÜK GİDER TEMİZLİĞE”

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen de belediyenin en büyük giderinin temizliğe gittiğini söyledi. Türkmen, “Asya ile Avrupa’nın geçiş noktası olması sebebiyle günde 2 milyon kişinin yolu Üsküdar’a düşmektedir. Üsküdar’da günde 600 ton çöp toplanırken, yaz aylarında bu miktar daha da artmaktadır. Bu işler için harcanan para Üsküdarlı hemşerilerimizin parasıdır. Bu temizlik işlerine ayırdığımız paraları, altyapı vb. hizmetlere ayırmayı biz de isteriz. Bunun için halkımızın bizimle ortak çalışmasına ihtiyacımız var” dedi.