Sıfır Atık İletişim Kampanyamız

Çöpüne Sahip Çık Vakfı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının yürüttüğü Sıfır Atık Projesi’nin aktif paydaşları arasında yer almaktadır.

Projenin destekçisi olarak Vakıf tarafından Mart 2018 itibariyle yapılan iletişim çalışmasının vurgusu “Hedef: Türkiye’de Sıfır Atık” olarak belirlenmiş, görseller birçok şehirde açık hava mecralarında, havalimanlarında ve ulusal gazetelerde yer bulmuştur. Ayrıca aynı içerikte radyo ve kamu spotları da hazırlanmış olup, yayımı sürdürülmektedir.

Konuya ilişkin kamu spotunun Haziran 2018 itibariyle İBB İletişim Koordinatörlüğü onayıyla İstanbul’da toplu taşıma araçlarındaki ekranlarda da gösterimi gerçekleşmiştir.

Söz konusu Sıfır Atık iletişim kampanyası kapsamında 50 milyondan fazla kişiye ulaşılmıştır.

PDF Olarak İNDİR

Billboard Kampanyalarımız

Toplumsal davranış dönüşümünün gerçekleşmesine ve farkındalığın arttırılmasına yönelik hazırladığımız dijital ve görsel içerikler, paydaşlarımızın da destekleriyle farklı kamusal alanlarda sergilenmiş, bu biçimde toplumun her kesimine ulaşılması hedeflenmiştir.

Bu hedef doğrultusunda “Çöpünü Çöpe At Kampanyası” 2015 yılında başlatılmış, İstanbul’da ilan panoları ve otobüs duraklarındaki raketlerden oluşan 700 farklı noktada görsel çalışmamız sergilenmiş ve bu yolla bugüne kadar 7 milyondan fazla kişiye erişilmiştir.

Ayrıca benzer bir işbirliği Şehir Hatları AŞ ile yürütülmüş, İstanbul’un Kabataş, Kadıköy, Üsküdar, Çengelköy, Anadolu Kavağı, Eminönü ve Kabataş iskelelerinde yer alan 6 adet panoda “Çöpünü çöpe at, vapuruna, denizine sahip çık” sloganıyla konuya dikkat çeken diğer bir görsel çalışma yer almıştır.

Bizi desteklemek ve çalışmalarımıza katkıda bulunmak için aşağıdaki afişleri basıp vitrinize, camınıza, pencerenize asarak siz de mesajlarımızı etrafınızdakilere iletebilirsiniz.

PDF Olarak İNDİR
PDF Olarak İNDİR
PDF Olarak İNDİR