Projelerimiz

Çöpü Sıfırla Mobil Oyunu

DP World Yarımca ve Çöpüne Sahip Çık Vakfı işbirliğiyle tasarlanan, eğlenirken öğreten, geri dönüşüm ve atık yönetimi bilincini artıran Çöpü Sıfırla Mobil Oyunu yayında.

Oyuncular süper kahraman Atıkcan'ın rehberliğinde cam, çöp, metal, kâğıt ve plastik atık türlerini nasıl azaltacaklarını ve geri dönüştüreceklerini, böylece sanal şehri nasıl temiz tutabileceklerini öğreniyorlar.

Ev, park, okul, deniz ve liman gibi gerçek yaşam alanlarının temizlendikçe daha da parlaklaştığı etkileşimli mekânlara sahip olan mobil oyunda, temizlenen alanlar temizlenmeyen alanlarla karşılaştırıldığı için farkı gözler önüne koyuyor. Oyun sonunda oyuncular topladıkları toplam çöp miktarına göre puan kazanıyor ve oyun seviyelerini buna göre ilerletiyorlar.

İngilizce ve Türkçe dil seçenekleriyle tüm oyun mağazalarında ücretsiz olarak indirilebilen “Çöpü Sıfırla” mobil oyunu, çocukların kendi atık sıfırlama bilinçlerini geliştirirken, aynı zamanda çevremize nasıl katkıda bulunacaklarını öğrendikleri olumlu içeriklerden oluşuyor. Uygulamayı kullanmak için herhangi bir kişisel bilgi istenmediği gibi indirmek için kullanıcı kaydı da gerekmiyor.

Oyun indirme bağlantılarını aşağıda bulabilirsiniz.